Pearson Akreditasyon

Pearson Assured ile WEC uluslararası kalite standartları kapsamında eğitim programları gerçekleştirir.

Küresel eğitim ve akreditasyon kuruluşu Pearson tecrübesi ile uluslararası kabul gören sertifika edinirsin.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç mı duyuyorsun?

Üst düzey deneyimleri ilk elden öğrenirsin

Farklı ülke ve kültürleri yakından tanırsın

Küresel bir topluluğun üyesi olursun

Kişisel kariyerin için gerçek bir fark yaratırsın

Bu Bilgilere Göz Atmanı Öneririz

Pearson 70’den fazla ülkede 35.000 çalışanıyla, her yaştan insanın hayatlarını geliştirmek için eğitim çalışmaları gerçekleştiren dünyanın en geniş eğitim kuruluşlarından biridir. Pearson insanların her yerde gerçek potansiyellerini en düzeyde ortaya çıkarmaları için eğitim alanında onlara yardım etmek amacıyla, kurumlara, devletlere ve doğrudan bireysel öğretim elemanlarına eğitim ürünleri tedarik eden bir uluslararası organizasyondur.

Pearson’ın yaklaşımı eğitimde bütünsel bir yaklaşımı içerir. Eğitim çıktısı olarak en iyi sonucun ne olduğuna ilişkin araştırmaları yöneterek gerekli doğru yaklaşımı oluşturur. Daha önemlisi, doğru bir ekip ve organizasyonla iş geliştirmenin başarının ve kalitenin anahtarı olduğuna inanır. Son olarak eğitim çıktılarının ölçümlemesini geliştiren ve uygulayan yaklaşımı Pearson ürünlerini paha biçilmez kılar.

Pearson Akreditasyonu, kurum içinde sunulmak ve yine kurum içinde değerlendirilmek üzere tasarlanan eğitim veya öğrenim programlarına sahip olan üçüncü parti kuruluşlar için uluslararası ve bağımsız bir sistemdir.

Yeterliliklerin geliştirilmesinde ve öğrenim programlarının düzenli bir kalite güvence sistemi uygulanmasında güçlü bir deneyime sahip olan Pearson Akreditasyonu, eğitim sisteminin ve süreçlerinin geliştirilmesini ve düzenlenmesini sağlamaktadır.

Pearson Akreditasyon = Pearson Güvencesi

Pearson WEC’in eğitim programlarının yaygınlaşması için kalite sürecinin geliştirilmesi ve tasarlanmasını desteklemektedir. WEC’in yüksek kaliteye sahip modelinin onaylanması aşağıdaki uluslararası kalite göstergelerine tabidir:

  • WEC katılımcılarının ihtiyaçlarını dikkate alarak, eğitime kabul ve değerlendirmelerde adil davranır.
  • WEC programlarının gerektirdiği fiziksel yeterliliği ve insan kaynağını sağlar ve programlarının sağlıklı ve güvenli bir ortamda gerçekleşmesi için gerekli olanakları sağlar.
  • WEC tüm programlarının katılımcılarına, yeterli bir kalite yönetim sistemi kapsamında iletilmesini sağlar.
  • Yönetime ilişkin düzenlemeler, WEC modeli kapsamında, açıklıkla tanımlanır.
  • WEC tüm değerlendirme ve doğrulama çalışmalarında, geçerli ve güvenilir kararlar için öncülük yapar.
reklam