Başvuru ve Kayıt Kuralları

Başvuru ve kayıt kuralları

Şimdi Başvur butonu ile herhangi bir ödeme yapmaksızın kolaylıkla programlarımıza başvurabilirsin.

Site üyeliğini onaylar, kişisel üye sayfanı oluşturur ve tüm işlemlerini tek yerden gerçekleştirirsin.

KAYIT OL butonu ile dilediğin zaman ödemeni yapar, katılmak istediğin programa kayıt olursun.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç mı duyuyorsun?

Üst düzey deneyimleri ilk elden öğrenirsin

Farklı ülke ve kültürleri yakından tanırsın

Küresel bir topluluğun üyesi olursun

Kişisel kariyerin için gerçek bir fark yaratırsın

Bu Bilgilere Göz Atmanı Öneririz

Deneyim dünyasına ilk adım

World Experience Campus programlarımıza katılarak dünyanın deneyimine ulaşmak istiyorsun ve ilgi duyduğun bir programa başvurmak üzeresin. Ancak aklında başvuru ve kayıt adımlarına ilişkin çok fazla soru var. Seni çok iyi anlıyoruz. Bu bölümde başvuru ve kayıt işlemlerine ilişkin sorularına yanıtlar bulacaksın.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki, deneyime dayalı bilginin öğrenilmesini sağlayan küresel bir organizasyon olarak, başvuru ve kayıt koşullarına uygun olan herkesin programlarımıza katılması için çalışıyoruz. Bundan dolayı başvuru ve kayıt süreci boyunca cevabını bulamadığın her soru için çekinmeden ülkendeki WEC temsilciliği ile temas kurabilirsin.

Bir programa katılmaya karar verdiğinde Başvuru ve Kayıt dönemi olmak üzere iki aşamayı deneyimlersin. Başvuru dönemi, bir programın başvuru amacıyla ilan edildiği, herhangi bir ödeme yapmaksızın programlara başvurunun gerçekleştiği ve WEC site üyeliğinin edinildiği dönemdir. Kayıt dönemi ise, başvurusu yapılmış bir programa, kazanılmış bir burs hakkıyla ya da bir ödeme yaparak kaydın kesinleştirilmesi sürecidir. Kayıt işleminin gerçekleşmesi, programa katılma hakkının edinilmesi anlamını taşır.

Programlarımıza katılmak çok kolay

Programlarımıza, global ve ülke web sitesi üzerinden, hiçbir ödeme yapmadan ve ödeme bilgisi vermeden başvuru işlemini gerçekleştirebilirsin. Doğrudan web sitesi üzerinden ya da ihtiyaç duyuyorsan program temsilcisi, ülke kayıtlar direktörü veya yetkili kayıt temsilcilerinden destek alarak işlemlerini yapabilirsin.

Ülke Kayıtlar Direktörü ve Yetkili Kayıt Temsilcileri, ülke web sitelerinde açıklanmaktadır. Lütfen yetkili olmayan kişilerden hizmet almayın.

Programlarımıza ilişkin tüm işlemlerinde başvuru sırasında sunmuş olduğun bilgiler esas alınacağından, hak kaybı yaşamamak adına doğru bilgileri sunman büyük önem taşımaktadır. Lütfen bilgilerinin doğruluğunu kontrol et. Başvuru işlemin sonucunda sana özel bir üyelik sayfası oluşacak ve üye giriş bilgilerin beyan ettiğin e-posta adresine gönderilecektir.

Üye Sayfan Hazır

Bir programa başvuru yaparak veya doğrudan üyeliği onaylamak yoluyla herhangi bir ödeme bilgisi paylaşmaksızın web sitemize üye olursun. World Experience Campus programlarına başvurmak, kayıt yaptırmak ve gelişmeleri takip etmek için üye sayfan üzerinden işlemlerini yapabilir, yetkili temsilcilerimizle iletişim kurabilirsin.

Site üyeliğin onaylandığında, WEC üyelik kullanıcı bilgileri beyan ettiğin e-posta adresine gönderilir. Bu bilgiler ile üyelik sayfana ulaşılabilir ve hizmetlerden yararlanabilirsin. Lütfen üye bilgilerini başkaları ile paylaşma.

Site üyelik hakkı edinerek, üyelik sayfana ilk kez giriş yaptığında kullanıcı şifrenizi güncellemeni öneririz. Kişiye özel bu sayfada, bilgilerini yönetebilir, başvuru ve kayıt ile ilgili tüm işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Sayfanda, “Üyelik Ayarları, Başvurularım, Kayıtlarım, Bildirimler, LMS Giriş ve Bize Katıl” yönlendirmelerini göreceksin. Bu bölümlerden yararlanarak işlemlerini yapabilirsin.

Başvuru yaptığın her program için yapabileceğin işlemler şu yönlendirmelerden oluşmaktadır: Dönem Değiştir, Burs İste, İptal Et, Kayıt Ol. Bir programa kesin olarak katılmak istiyorsan kaydını gerçekleştirmen gerekmektedir. Bunun için “KAYIT OL” bölümünü tercih etmelisin. Kayıt işlemini gerçekleştirdiğinde, Kayıtlarım bölümünün altında kayıt yaptığın programla ilgili bilgileri ve Kayıt İptal, Onay Maili Al ve Program Temsilcisine Yaz komutlarıyla işlemlerini yapabilirsin. Eğer bir programa katılmaktan vazgeçersen, KAYIT İPTAL bölümü üzerinden iptal işlemini gerçekleştirebilirsin.

Tüm İşlemler Tek Bir Yerde

WEC üyelik sayfasında programla ilgili işlemlerin için sana kolay işlem olanağı sunulmaktadır. Üyelik hakkı kazanman ile birlikte program başvuru ve kayıt işlemlerine dair tüm işlemlerini tek yerden gerçekleştirecek, kayıtlarını takip edebileceksin. Bir programla ilgili olarak aşağıda tanımlanmış olan işlemleri üye sayfanızdan gerçekleştirebilirsin:

Burs İste

Başvuru yaptığın bir programın ilan edilmiş bir burs kontenjanı varsa, programın kayıt dönemi başlangıcına kadar geçecek süre içinde burs başvurusunu yapabilirsin. Burs başvuruları program tanıtımında ilan edilen süre içinde alınır ve değerlendirilerek ilan edilir.

Dönem Değiştir

Bir program farklı tarihlerde açılabilir. Her ayrı tarih bir dönemi ifade eder. Başvuru aşamasında belirlediğin dönemi bu bölümden değiştirebilirsin.

İptal Et

Bir programa başvurunu iptal etmek isteyebilirsin. Bu işlem başvurduğun ancak henüz kayıt aşamasına geçmediğin her program için geçerlidir. Bu iptal uygulamasıyla, programın başvuru statüsü, başvurusu iptal edilmiş programlar olarak değişir. İptal işlemi gerçekleştirdiğin programla ilgili olarak kayıt işlemi yapamazsın. Program başvuru yaptığın programlar listesinde görülmez.

Kayıt Ol

Bir programa başvurmak, kayıt olmak anlamını içermez. Ödeme adımlarını tamamlayarak kayıt işlemini gerçekleştirmen gerekmektedir. “Kayıt Ol” bölümü üzerinden programla ilgili ödeme adımlarına geçer, ön ödeme, varsa burslu kayıt veya toplam ödeme isteğine göre işlem gerçekleştirilerek kayıt işlemini tamamlamış olursun. Bu işlem gerçekleştiğinde kayıt olduğun programla ilgili tüm bilgiler ve kayıt ayrıntıları tarafına ulaşacaktır.

Kayıt İptal

Bir programa yaptığın kaydı iptal etmek isteyebilirsin. Bu işlem ödeme adımının tamamlanması, ön ödeme ya da ödemenin tamamının alınması sonrasında geçerlilik kazanır. İptal başvurusunu gerçekleştiğinde, program tanıtımlarında ilan edilmiş “Program Kayıt Koşulları”nda belirtilen bilgilendirmeye göre geri ödeme uygulamasına tabi olursun.

Onay Maili Al

Program kabulü ve yapılan ödeme ile ilgili onay maili tarafına ulaşmadığı taktirde, bu yönlendirmeyi kullanarak bilgileri yeniden alabilirsin. Bazen bu bilgiler “spam” klasörüne düşmektedir. E-posta kutularında bu bölümü kontrol etmeni öneririz.

Program Temsilcisine Yaz

Programla ilgili ihtiyaç duyduğun konularda ayrıntılı bilgi almak için bu yönlendirme üzerinden, doğrudan programın temsilcisiyle iletişim kurabilirsin.

Kayıt İşlemi

Bir programa kayıt olmak, WEC web sitesinde ve program tanıtım bölümlerinde yer alan KAYIT OL yönlendirmesiyle gerekli kayıt bilgilerini girmek ve ödeme adımını tamamlamak anlamına gelmektedir.

Her programın başvuru dönemi bitiminde kayıt dönemine geçilir ve farklı kayıt dönemleri kapsamında kayıt alınır. Kayıt dönemi; erken kayıt, indirimli kayıt, burslu kayıt gibi farklı seçenekler içerebilir. Bir programa burs hakkı kazanmış olan katılımcılar, kayıtlarını belirtilen tarihler arasında gerçekleştirmelidir.

Üye sayfanda yer alan “Başvurularım” bölümü üzerinden başvurduğun programları görebilir ve bu programların kayıt dönemlerine ilişkin bilgilendirmelere ulaşabilirsin. Bir programın kayıt dönemine geçildiğinde, eğer programa başvurun var ise tarafına bilgilendirme yapılır. Böylelikle programın kayıt döneminden haberdar olabilirsin. Yine WEC web sayfası üzerinden Kayıt İçin Programlar yönlendirmesi ile kayda açık programları görebilirsin.

Program tanıtım sayfalarında programların kayıt koşulları açıklanmaktadır. Burada yer alan bilgilere lütfen dikkat edin. Program ödeme koşulları, iptal ve geri ödemeye ilişkin bilgiler bu bölümde bulunmaktadır. Program kaydını iptal etmek istersen, bu koşullara göre iptal edeceğini bilmen gerekmektedir.

Erken Kayıt

Bazı WEC programları erken kayıt avantajı içerebilir. Programların kayıt dönemine açılması ile birlikte belirli bir süre erken kayıt fırsatı sunulur. Bu dönemleri kaçırmamanı öneririz. Bir programa başvuru yapmış olan katılımcılarımız, kayıt dönemlerinden haberdar olacaklarından erken kayıt fırsatlarını da öğreneceklerdir.

Erken kayıt fırsatı programlarla ilgili belirli indirim tekliflerini içerir. İndirimler WEC programlarında farklılık gösterebilir.

Burslu Kayıt

Bazı WEC programları burs fırsatı içerebilir. Programın başvuru dönemi içinde burs fırsatı ilan edilir ve başvurular alınır. Burslu kayıt için başvurular, program kayıt süreci başlamadan önce değerlendirilir ve burs kazanan adaylara açıklanır. Program kayıt sürecinin başlaması ile birlikte adaylara burslu kayıt süresi tanınır. Bu süre içinde kayıt yapılmazsa burs hakkı düşer.

Başvuru ve Kayıt Yerleri

Başvuru ve kayıt işlemlerini WEC global ve ülke web siteleri üzerinden kolaylıkla yapabilirsin. Eğer bu işlemler için desteğe gerek duyarsan yetkili kayıt temsilcilerimize başvurabilirsin.

WEC Web Sitesi Üzerinden Başvuru ve Kayıt Yapmak İstiyorum

WEC global ya da ülke web siteleri üzerinden doğrudan başvuruda bulunabilir, kayıt işlemlerini gerçekleştirerek ödemeni yapabilirsin. Bu durumda WEC resmî web sitesi üzerinden işlem yaptığından emin olmalı ve sitenin yönlendirmelerine göre hareket etmelisin. Herhangi bir sorun olursa programın temsilcileri ile temasa geçmeni öneririz.

WEC Yetkili Kayıt Temsilcileri Üzerinden Başvuru ve Kayıt Yapmak İstiyorum

WEC yetkili kayıt temsilcileri aracılığıyla başvuru veya kayıt işlemlerini gerçekleştirmek istersen, lütfen kayıt temsilcisinin yetkili olduğundan emin ol. Bunun için WEC web sitesini kontrol etmelisin. Kayıt temsilcilerinin yönetimi her ülkede, Ülke Kayıtlar Direktörü tarafından gerçekleştirilir. WEC ülke kayıt direktörleri ve kayıt temsilcileri her ülkede WEC resmî web sayfalarında ilan edilir. Kayıt temsilcisi ile ilgili bir sorun yaşadığını düşünürsen WEC Ülke Temsilcisi veya Müşteri İlişkileri ile temasa geçmeni öneririz.

Bir programa kayıt alma işleminden, her ülkede, programla ilgili olan Program Temsilcisi, Ülke Kayıtlar Direktörü, Ülke Kayıt Temsilcileri sorumludur. Ülke Kayıt Temsilcileri, Ülke Kayıtlar Direktörü’nün yönetiminde faaliyet gösteren, yetkili şirketler ve kişilerden oluşur.

Kayıt işlemleriyle ilgili olarak, kayıt temsilcisinin doğrudan WEC resmî web sitesi üzerinden işlemleri yaptığından emin olmalısın. Bunun dışında bir kayıt yöntemimiz bulunmamaktadır. Yine başvuru, kayıt ve ödeme ile ilgili bilgiler yalnızca beyan ettiğin e-posta hesabına bildirilmektedir. Bu aşamada herhangi bir sorun yaşarsan mutlaka Ülke Temsilcisi veya Müşteri İlişkileri bölümü ile temas kurmalısın.

Online Pazarlama Ağları Üzerinden Başvuru ve Kayıt Yapmak İstiyorum

Kayıt için WEC tarafından yetkilendirilmiş online pazarlama ağlarından hizmet alınabilir. Ancak bu ağlar üzerinden yapılacak işlem başvuru değil yalnızca kayıt işlemidir. İşlem yaptığın online ağ bu nedenle ödeme alabilir. Yetkili online pazarlama ağları WEC ülke sayfalarında tanıtılmaktadır. Bundan dolayı hizmet aldığın online ağın yetkili olduğundan emin olmalısın.

Hazırlıklara başlamalısın!

Kaydın gerçekleşmesi ile birlikte programa katılım hazırlıklarını gerçekleştirmen beklenir. WEC, kendi merkezinde veya ülkelerdeki yetkili destek şirketleri üzerinden vize ve ülkeler arası ulaşım hizmetlerine yönelik hiçbir faaliyet yapmamaktadır. Bundan dolayı, ülkeler arası ulaşım ve vize işlemlerini gerçekleştirme ve programa zamanında katılma sorumluluğu doğrudan senin sorumluluğundadır.

Kayıt işlemini tamamlandığında programla ilgili olarak her konuda yetkili program temsilcisi sana yardımcı olur. Program takvimi, içeriği, dijital materyaller ve işleyiş süreciyle ilgili her türlü bilgi ve doküman kayıt gerçekleştikten sonra seninle paylaşılır.

Hizmetlerle ilgili bir sorun yaşar ve şikâyetin olursa, ülke temsilciliği ile temasa geçebilir, WEC web sitesinde yer alan müşteri hizmetleri bölümünden başvuru yapabilirsin. WEC ekibi en kısa sürede seninle temas kurarak sorunu gidermekten memnuniyet duyar.

Eşit Fırsatlar Sunuyoruz!

18 yaşından gün aldıysan ve seyahat engelin yoksa ilgi ve beklentilerine göre dilediğin deneyim programına doğrudan başvurabilirsin. Eğer 18 yaşın altındaysan ve programlarımıza katılmayı çok istiyorsan, 15 yaşından gün almış olman koşuluyla ancak beyan ettiğin yasal veli ile katılım gösterebilirsin. Web sitemize yalnızca 18 yaşından gün almış bireyler üye olabilir.

WEC programlarının bazıları belirli yaş sınırlarını, yeterlilikleri ve eğitim gerekliliklerini özel olarak içerebilir. 18 yaş altı katılımcıların başvurabileceği programlar, web sitemizdeki program tanıtım sayfalarında belirtilmektedir. Lütfen program tanıtım sayfalarında bu bilgilendirmelere dikkat edin.

WEC programlarına başvurularda cinsiyet, ırk, dil, din gibi herhangi bir sınır asla olamaz. Her başvuru sahibinin eşit hakları bulunur ve asla bir nedene bağlı olarak ayrıcalık uygulanmaz. Yalnızca WEC Premium üyesi olunması durumunda WEC online eğitimlerinden ve bazı programlar için özel tekliflerden yararlanma hakkı bulunur.

Bedensel engeli bulunan ya da ileri yaş döneminde olan katılımcı adaylarının programlara katılımla ilgili engel oluşturmayacak yeterlilikte olduklarını beyan etmeleri ve program temsilcimizi özellikle bilgilendirmeleri rica olunur. Özel durumlarda refakatçi ile katılımlara izin verilebilir.

reklam