Müşteri Hizmetleri

Sana destek için buradayız

Sanırım hizmetlerimizle ilgili bir yardıma ihtiyacın var. Kaygı duymana gerek yok, yanındayız. Öncelikle sıkça karşılaşılan sorular bölümünü incelemeni tavsiye ederiz.

Eğer aradığın bilgiyi bulamazsan formu doldurarak bizimle iletişime geçebilir ya da ülke temsilciliğiyle doğrudan temas kurabilirsin. Ekibimiz sana yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

Yardıma ihtiyacım var.

Bu Bilgilere Göz Atmanı Öneririz

Programların yapısı nasıl?

Katılımcılar, deneyim eğitimlerine, sunumlara, iş yeri ziyaretlerine, küçük grup tartışmalarına katılır ve deneyim sahibi üst düzey karar vericilerle bir araya gelerek eğitim alırlar. WEC deneyim sahibi üst düzey karar vericiler ve uygulayıcılarla katılımcıları bir araya getirerek etkili bir deneyim paylaşımı sağlar.

Program katılımcı sayıları nasıl belirlenir ve sınır var mıdır?

Her programa göre program kayıt sayıları farklı belirlenir. Bu sayılar programın türü, içerik ve uygulama yerine göre değişkenlik gösterebilir. Genellikle programlar 25-100 kişi arasında olabilir. Ancak Event Experience Programları sayı olarak çok daha fazla katılımla gerçekleşir. Her program için tanıtımlarda en az katılımcı sayısı ilan edilir ve eğer bu sayıya ulaşılırsa WEC kayıt işlemini durdurabilir. Böyle bir durumda aynı programın farklı bir dönemi için kayıt yapabilirsin. Bazı durumlarda ek kontenjan açılabilir.

Eğitimlerde günlük program süreleri ne kadardır?

Günlük eğitim zamanı ve boş zamanlar, programın yapısına ve hedeflerine göre değişebilir. Her programın günlük akışına ilişkin bilgiler tanıtım sayfalarında bulunmaktadır. Lütfen web sitemizden ve program temsilcilerinden bilgi alın.

Eğitim programları nerede gerçekleşmektedir?

Eğitim programlarının uygulandığı yerler deneyim konusuna göre değişkenlik gösterir. Çoğunlukla deneyim konusuna bağlı olarak, deneyimi doğrudan ilgilendiren mekânlarda gerçekleşir.

Her program ne sıklıkta gerçekleşmektedir?

Programlar her yıl en az iki ya da üç farklı kayıt dönemi için ilan edilmektedir. Eğer bir kayıt dönemini kaçırırsanız ya da farklı bir dönemde katılma fırsatınız olursa tekrar eden dönemleri takip edebilirsiniz.

WEC’te uzaktan eğitim alabilir miyim?

Evet! Bazı programlarımız ya da eğitim içeriklerimiz uzaktan eğitim yöntemiyle kayıt almaktadır. WEC Mentor Programlarını tercih ettiğinizde veya WEC üyesi olarak LMS sistemine kayıt işleminizi gerçekleştirdiğinizde online eğitim sistemimize katılabilirsiniz.

Öğrenim modeli ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Program başvuru ve kaydımı nasıl yaparım?

World Experience Campus programlarımıza başvurmak çok kolay. Global ve ülke web sitelerimiz üzerinden hiçbir ödeme yapmadan ve ödeme bilgisi vermeden başvurunu yapabilirsin. Başvurun sonunda web sitemize üyelik hakkı edineceksin.

Başvuru ve kayıt işlemlerini gerçekleştirmek için, program temsilcilerinden, ülke kayıtlar direktörü ve yetkili temsilciliklerden destek alınabilir. Yetkili kayıt temsilcileri, ülke web sitelerinde açıklanmaktadır. Bunların dışında, yetkilendirilmiş online pazarlama ağlarından hizmet alınabilir. Ancak bu ağlar üzerinden yapılacak işlem başvuru değil kayıt işlemidir. İşlem yaptığınız online ağ ödeme alabilir.

Bir programa kayıt işlemini gerçekleştirmek için öncelikle başvuru yapmış olmalısın. Programlara Başvurmak ve Kayıt Olmak ayrı süreçlerdir. Kayıt işlemi için öncelikle program başvurunun bulunması gerekmektedir. Program başvurunu gerçekleştirdiğinde bir üyelik sayfası kullanımına açılır. Site Üyelik Sayfası için beyan ettiğin e-posta adresine kullanıcı giriş bilgileri gönderilir. Bu bilgileri başkalarıyla paylaşılmaman gerektiğini önemle hatırlatmak isteriz. Bu bilgiler üyelik sayfasına girilmesini ve işlemlerin üyelik sayfası üzerinden gerçekleştirilmesini sağlar. Site üyelik sayfası üzerinden program başvuru ve kayıt ile ilgili birçok işlem gerçekleştirilir. Ayrıca üyelik, Premium Üyelik düzeyine yükseltilerek farklı avantajlardan da yararlanabilirsin.

Kayıt işlemi ise başvurusu yapılmış bir program için ödeme işlemlerinin gerçekleştirilerek kaydın kesinleştirilmesidir. Her programın kayıt çağrısı kayıt dönemi başladığında yapılır.

Başvurumun dönemini değiştirebilir miyim?

Evet! Başvuru yaptığın programın farklı dönemlerde açık olan bir başka tarihine başvurunu aktarabilirsin. Üye sayfanda bulunan Başvurularım bölümü içinden bu işlemleri gerçekleştirebilirsin.

Kayıt yaptığım programdan vazgeçerek başka bir programa kayıt yapabilir miyim?

Başka bir programa kayıt yaptırmak koşuluyla, kayıt yaptırdığın bir programdan vazgeçmen durumunda “ön ödeme” koşulundan kaynaklanan cezai durumlara düşmeksizin başka bir programa geçiş yapabilirsin. İşlemin için web sitesinden başvuruda bulunabilir veya ülke temsilciliği ile temas kurabilirsiniz.

Programla ilgili içerikleri nereden ve nasıl edinebilirim?

Her programın ayrıntılarını programların tanıtım sayfalarından bulabilirsin. Ayrıca daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsan lütfen program temsilcimiz ile iletişime geç.

Bir programa başvuru yaptım ancak kayıt döneminde dolduğu için program kapandı ve kayıt olamadım. Ne yapabilirim?

Kayıt döneminde, WEC programlarının her biri için kontenjan sayıları açıklanmaktadır. Bu bilgiyi program tanıtım bölümlerinde görebilirsin. Eğer bir programa kontenjan doluluğu nedeniyle kayıt yapamazsan farklı bir dönemi tercih edebilirsin. Bazı durumlarda programlar için ek kontenjan ilanı yapılır. Kesin kayıt döneminin bitiminde yapılan ek kontenjan ilanlarını kaçırma!

Onay e-postamı bulamıyorum. Ne yapmalıyım?

E-posta hesabındaki istenmeyen klasörünü kontrol ettiğinden emin olmalısın. E-postan oraya gitmiş olabilir. Eğer ihtiyaç duyarsan, üye sayfanda yer alan onay e-postanı tekrar alma seçeneği ile yeniden onay e-postanı alabilirsin. Hala e-posta almadıysan, kaydının hangi e-posta adresine bağlı olduğunu kontrol etmelisin. Gerek duyarsan program temsilcimiz ile temas kurabilirsin.

Faturamı nasıl alabilirim?

Faturan e-posta adresine gönderilmektedir. Ancak faturanın sana ulaşmaması durumunda lütfen program temsilcimiz ile temas kur. E-posta adresine yeniden gönderim yapılabilir.

Program kayıt detayları ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Fiyata neler dahil?

Program tanıtım bölümünde yer alan özelliklerin tamamı program fiyatına dahildir. Özellikleri ve farklı fiyat seçeneklerini görmek için program tanıtım sayfasını incelemeni öneririz. Programlarımız tur hizmetlerini içeren ve içermeyen olanaklar sunmaktadır. Eğer tur hizmetlerini kapsayan bir seçeneği tercih edersen, verilen hizmetlerle ilgili bilgileri ayrıntılarıyla tanıtım sayfasından bulabilirsin.

Fiyatlara vergiler dahil mi?

Evet, fiyatlara vergiler dahildir.

Bir ön ödeme yapıyor muyum?

Programlarımız Ön Ödeme uygulaması içerebilir. Bazı programlarımız ön ödemesizdir. Bu bilgileri her program için program tanıtım sayfalarında bulabilirsin. Ön Ödeme içeren programlarımızın tanıtım bölümlerinde Ön Ödeme son tarihini göreceksin. Eğer bu tarihe kadar Ön Ödeme gerçekleştirmezsen, program kaydın alınmamış olur.

Erken Kayıt ve Burs olanakları nasıl uygulanıyor?

WEC programları için farklı burs olanakları ve erken kayıt avantajları bulunmaktadır. Burs fırsatlarından yararlanabilmen için WEC site üyesi olmalısın. Burs ile ilgili ayrıntılı bilgi için lütfen burs koşulları ile ilgili bilgileri içeren sayfamızı incele.

Programların erken kayıt dönemleri belirli bir indirimi kapsar ve kaydın başlaması ile ilan edilir. Belirli bir süre tanıtımda kalır. Bu süre içinde erken kayıt olanaklarından yararlanabilirsin.

Konaklamalı ve Konaklamasız fiyatlandırma nedir?

Konaklamalı fiyatlandırma bir program için tasarlanmış tur hizmetlerini kapsamaktadır. Tur hizmetleri konaklama, şehir içi ulaşım, hava limanı transfer ve bazı etkinlikleri içerebilir. Konaklama hizmetinin içeriği, konaklamanın kapsamı her program için ayrı olarak program tanıtım sayfalarında yer almaktadır. Konaklamasız fiyat ise bir programa tur hizmeti almaksızın katılmak istediğinde yararlanabileceğin fiyattır.

Program ücretinin dışında program kapsamında başka bir ilave ücret söz konusu olur mu?

Program tanıtımlarında belirtilen program ücretinin ve eğer tercih ediyorsan tur hizmetleri ücretinin dışında herhangi bir ücret ödemen söz konusu değildir. Program tanıtımında belirtilen hizmetlerin dışında kalan kişisel harcamaların tarafına ait olacaktır.

Fiyatlandırma ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Kredi kartı olmadan kayıt yapabilir miyim?

Programlarımıza kesin kayıt yaptırmak için teminat olarak geçerli bir kredi kartı gereklidir. Kredi kartı olmadan program kaydını garanti altına alacak seçeneklerimiz de mevcuttur. Banka transferi ile gerçekleştireceğin ödemeler ile de program kaydını yapabilirsin.

Kaydımı tamamlamak için para kartı (debit kart) kullanabilir miyim?

Şu an için debit kart kabul etmiyoruz.

Program kaydı için kredi kartımdan ücret alınmış, ne yapabilirim?

Gördüğün ücretlendirmelerin sebebi şunlardan biri olabilir:

Ön provizyon: Ön provizyon, kredi kartınızdan geçici olarak program kayıt ücretine yakın bir ücretin bloke edilmesi işlemidir. Belirli bir süre sonunda bu miktar üzerindeki bloke kalkacaktır. Bu süre program kayıt sürelerine ve kredi kartı sağlayıcınıza göre değişiklik gösterir.

Ön Ödeme: Bazı programların kayıt işlemlerinde ön ödeme gerektirmektedir. Bu koşul kayıt sürecinde net biçimde belirtilir ve onay e-postanda da görebilirsin. Ücretsiz iptal seçeneği bulunuyorsa program kaydını iptal ettiğinde bu miktar size geri ödenir.

Senden yanlışlıkla ücret alındığını düşünüyorsan temsilcilerimiz en uygun çözümü bulmak için elinden geleni yapmaktan memnuniyet duyacaktır. Lütfen kayıt numaranı ve alınan ücret bilgilerini yanında bulundurarak ülke temsilciliğimiz ile iletişime geç.

Ön provizyon ne demektir?

Program kaydını yaptığında kartın geçerli olduğunu ve kayıp ve çalınmış olarak bildirilmediğini teyit etmek için kredi (veya banka) kartı şirketinle temasa geçilmektedir. Aynı zamanda, kartta işleme yetecek kadar para olduğunu da kontrol edebiliriz. Bu işlem toplam kayıt tutarı için ön provizyon alınması şeklinde karşı tarafa iletilir.

Ancak, karttan ücreti tahsil etmez. Ücretin ne zaman tahsil edileceği program kaydınla ilgili şartlar ve koşullara bağlıdır.

Kredi kartımdan ön provizyon alındığını nasıl öğrenebilirim?

Mevcut bakiyen geçici olarak toplam kayıt tutarı kadar azalacaktır. Ayrıca kredi kartı ekstrendeki “bekleyen işlemler” bölümüne bakabilirsin. Kartından ön provizyon alındığından emin olamıyorsan bunu kredi kartı şirketin veya program temsilcimiz ile teyit edebilirsin.

Ön provizyon kredi kartımın bakiyesini ne süreyle etkiler?

Bunu ve ön provizyon prosedürlerine ilişkin genel şartlar ve koşulları kredi kartını veren şirket daha iyi açıklayabilir. Bu şartlar her yerde farklılık gösterdiğinden en iyisi ayrıntılı bilgi için onlarla iletişime geçmektir.

Ön provizyon için bloke edilen miktar her zaman için kayıt tutarına eşit midir?

Genelde kartından kayıt işleminin toplam tutarı için ön provizyon alır. Ancak bazen program tanıtım sayfasında gösterilen fiyattan biraz daha yüksek bir tutar için ön provizyon alındığı da olabilir. Bu durumda, bunun sebebini sana program temsilcimiz açıklayabilir.

WEC’te yapılan her kayıt işlem için ön provizyon olacak mı?

Kartından ön provizyon alma hakkı saklıdır. Ama bu işlemin her program kaydında yapılacağı anlamına da gelmez. Endişelenmeyin, programa katılmama ve geri ödeme talebi durumunda blokenin bir an önce kaldırılması için yardımcı olmak adına ülke temsilciliklerimiz kredi kartı şirketiyle irtibatta olacaktır.

Kredi kartı bilgilerimi vermem neden gerekli?

Pek çok durumda WEC kaydını onaylamak amacıyla kredi kartı bilgilerini ister. Kredi kartının geçerliliğinden ve/veya yeterli bakiyenin bulunduğundan emin olmak için kartını kontrol edilebilir (ön provizyon alınabilir). Bu kontrolden sonra toplam bedel yine kullanılabilir duruma gelecektir. Bazı durumlarda kredi kartı bilgilerin, program kaydı sırasında kayıt bedeli için işleme alınacaktır. Kredi kartın, yalnızca ön ödemeli bir program kaydı yaptığında veya ‘Program Kayıt Koşulları’ ve ‘Program Kayıt Koşulları’ altında bulunan iptal koşulları uygulanmadıysa ücrete tabi tutulur.

Kayıt olmak için hangi kredi kartlarını kullanabilirim?

Wechub.org ve WEC ülke web siteleri aracılığıyla yapılan rezervasyonlarda bütün programlar için şu kartları kabul ediyoruz:

  • MasterCard
  • Visa

Kredi kartı numaramı girmem güvenli mi?

WEC global ve ülke web sitelerimiz program kaydın için güvenli bir bağlantı kullanmaktadır.

Kişisel bilgilerin ve kredi kartı bilgileri şifrelenir. Kredi Kartı bilgilerin hiçbir şekilde sitemizde kaydedilmez, ödemelerin tercihine göre Iyzico veya paypal arayüzleri üzerinden güvenli bir şekilde tahsil edilir.

Güvenli sunucumuz çevrimiçi endüstri standardı olan ‘Secure Socket Layer (SSL)’ teknolojisini kullanmaktadır. SSL sertifikamız Thawte tarafından onaylanmıştır.

Başvurumu yaparken kullandığım kredi kartı artık geçerli değil. Ne yapmalıyım?

Program temsilcimiz ile doğrudan iletişime geçmeni öneririz. İrtibat bilgilerini program tanıtım sayfasında bulabilirsin. Güvenlik nedeniyle kredi kartı bilgilerini asla e-posta ile göndermeyin.

Kredi kartları ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Bir programa “Başvuru” ve “Kayıt” ne demektir, nasıl işler?

World Experience Campus’te bir programa başvuru ve kayıt süreci, “Başvuru” ve “Kayıt” olmak üzere iki aşamadan oluşur. Bir programın “Başvuru” aşamasında, herhangi bir ödeme yapmadan veya ödeme bilgisi paylaşmadan “ŞİMDİ BAŞVUR” seçeneği ile başvurunu yapabilirsin. Başvurun alındığında tarafına WEC site üyeliği için giriş bilgileri paylaşılır ve kişisel üyelik sayfan oluşturulur. Bu sayfa üzerinden tüm işlemlerini yapabilirsin.

Bir programın “Kayıt” aşaması, ödeme yaparak kaydını gerçekleştirmeyi içerir. Program tanıtım bölümlerinde gördüğün “KAYIT OL” adımıyla ödemen gerçekleşir ve programa kaydın alınır.

Bir programın “Başvuru İptali” veya “Kayıt İptali” ne demektir, nasıl işler?

Bir programla ilgili BAŞVURU İPTALİ veya KAYIT İPTALİ işlemlerini üyelik sayfan üzerinden gerçekleştirebilirsin. Her program için bu komutlardan dönemleri içinde yararlanabilir ve başvuru veya kayıttan vazgeçebilirsin.

Ödeme işlemleri, sistemimizde “Ön Ödeme”, “Toplam Ödeme” ve “Kalan Ödeme” adımlarından oluşur. Program tanıtımlarında yer alan “KAYIT OL” işlemini tercih ederek, “Ön Ödeme” veya “Toplam Ödeme” seçenekleriyle ödemenin bir bölümü ya da tamamını gerçekleştirerek kayıt işlemini yapabilirsin.

Eğer yalnızca Ön Ödeme miktarını ödersen, Kalan Ödeme miktarı için bir ödeme adımı daha oluşur. Kalan Ödeme miktarını, program tanıtım bölümünde belirtilen son ödeme tarihleri dikkate alınarak ya banka havalesi ile gönderebilirsin. Ya da beyan ettiğin kredi kartından otomatik olarak çekilir.

Bu işlemlerden biri ile ödeme adımını gerçekleştirdiğinde kayıt onaylanmış olur ve “Kayıt İptali” uygulanabilir duruma geçer. KAYIT İPTAL yönlendirmesiyle iptal işlemlerini yapabilirsin. Ödeme ve İptal koşulları, programların tanıtım sayfalarında duyurulur. İptallere ilişkin olarak bu bilgilendirmeleri dikkatlice okumalısın.

Her programın Toplam Ödeme miktarı ile varsa “Ön Ödeme”, “Ön Ödeme Miktarı”, “Ön Ödeme Son Tarihi”, “Kalan Ödeme”, “Kalan Ödeme Miktarı”, “Kalan Ödeme Son Tarihi”, “Geri Ödeme Koşulu”, “Ücretsiz İptal Koşulu”, “Ücretsiz İptal Son Tarihi” ve “Şartlı İptal Koşulu” uyarısına ilişkin bilgiler program tanıtım sayfalarında “Ödeme ve İptal Koşulları” bölümünde bulunur.

WEC programlarına kaydımı iptal edebilir miyim?

Evet! Her programın tanıtımında ilan edilmiş olan iptal koşullarına göre kaydını iptal edebilirsin.

Bir programa başvurunu iptal etmek istersen iki iptal koşulundan yararlanabilirsin. Ücretsiz iptal bir programa başvurmandan sonra, ilan edilmiş ücretsiz iptal son tarihine kadar yararlanabileceğin bir uygulamadır. Ücretsiz iptal dönemi bir programın başvuruya açıldıktan sonra, ücret alınarak kayıt işlemlerinin başladığı tarihe kadar olan süreyi içerir.

Şartlı İptal koşulları her program için program tanıtım bölümünde ilan edilir ve bir program için ödeme gerçekleştirmen ile devreye girer. Her programın ön ödeme ile kalan bedelin alınacağı son tarihler program tanıtım sayfasında açıklanır. Buna göre bir programın ön ödemesi veya programın tamamının ödemesi gerçekleşmişse, kayıt iptali durumunda ne kadarının geri ödenebileceği (şartlı iptal koşulu olarak) program tanıtımlarında açıklanır.

Kaydımın iptal edilip edilmediğini nasıl öğrenebilirim?

Program kaydın tarafımızca iptal edildikten sonra bu iptal işlemini onaylayan bir e-posta alman gerekir. Gelen e-posta kutunu ve spam/reklam klasörlerini kontrol etmeni öneririz. 24 saat içinde e-posta almazsan program temsilcimizle iletişime geçip iptal talebini alıp almadıklarını onaylamalısın.

Programla ilgili iptal koşullarını nerede bulabilirim?

Bu bilgiyi her programın tanıtım bölümündeki kayıt onayında bulabilirsin.

“Ön Ödeme” ve “Kalan Ödeme” ne demektir?

Programların her birinin tanıtım sayfalarında, programın ön ödeme ve kalan ödemesine ilişkin bilgilendirmeleri görebilirsin. Bazı programlarımız “Ön Ödeme” gerektirebilir. Bu bedel, bir programın toplam bedeli içinde belirli bir oran ya da miktarı içerir ve program kayıtlarında önceden talep edilir.

Kalan Ödeme, bir program Toplam Ödeme bedelinin içinden Ön Ödeme bedelinin çıkması ile oluşan miktardır. Bu bedelin en son ne zaman talep edildiği ve ödeme yöntemlerine ilişkin bilgilendirmeler her programın tanıtım sayfasında ilan edilir. Ödeme adımlarında bu bilgilendirmelere dikkat edilmesi gerekir.

“Geri Ödeme Yapılmaz”, “Geri Ödemesiz Miktar” ve “Ücretsiz İptal” ne demektir?

Programlarımızın tanıtım sayfalarında gördüğün “Geri Ödeme Yapılmaz” ifadesi bir program için yapılacak ödemenin geri ödenmeyeceğini açıklar. “Geri Ödemesiz Miktar” ise “Şartlı İptal” koşulları bölümünde açıklanan ve bir programla ilgili olarak ödeme yapıldığında geri alınamayacak miktarı açıklar. Yine gördüğün “Ücretsiz İptal” ifadesi ise programın herhangi bir ücret ödemeksizin iptal edilebilir özelliğe sahip olduğunu açıklar. Ücretsiz İptal Son Tarihine dikkat ederek, bu tarihe kadar bir programa kaydını ücretsiz olarak iptal edebilirsin.

Kaydımı iptal etmem gerekirse ücret ödeyecek miyim?

Kayıt döneminde her program için ilan edilmiş ücretsiz iptal son tarihi bulunmaktadır. Bu dönem içinde gerçekleşen iptallerde herhangi bir ücret ödemezsin. Eğer “KAYIT OL” adımı ile ödeme yapar ve kaydını “ücretsiz iptal” için açıklanmış son tarihi geçtikten sonra iptal edersen “Şartlı İptal” koşullarına göre geri ödeme alabilirsin. Ödeme miktarları ve ödeme şekline ilişkin bilgilendirmeler program tanıtım sayfalarında yer almaktadır.

Kalan ödemeyi de ödeyerek “Toplam Bedeli” ödedim, ancak programa katılamıyorum. İade alabilir miyim?

Programın başlamasıyla birlikte herhangi bir geri ödeme alma olanığın bulunmamaktadır. Ancak, program başlangıcından önce olmak kaydıyla bazı durumlarda program toplam bedelinin bir kısmını Şartlı İptal koşuluna göre alabilirsin. Geri ödeme miktarları ve şekline ilişkin bilgiler program tanıtım bölümlerinde bulunmaktadır. Lütfen dikkatlice okuyun. Geri ödemelerde banka transferlerinden kaynaklanabilecek maliyetler tarafına ait olacaktır.

"Geri Ödeme Yapılmaz" uyarısı bulunan bir kaydı iptal edebilir miyim ya da başka bir döneme kaydımı aldırabilir miyim?

“Geri Ödeme Yapılmaz” olan bir programın kaydını iptal etmek normalde bir ücret alınmasını gerektirir. Ancak kaydınızı yönetirken ücretsiz iptal talep etme seçeneğiniz de olabilir. “Geri Ödeme Yapılmaz” ifadesi bulunan programların kayıt dönemlerini değiştirmek mümkün değildir.

İptaller ve geri ödemeler ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

WEC programlarına konaklamalı katılmak zorunlu mudur?

Hayır. WEC programları konaklamalı ve konaklamasız hizmeti içermektedir. Programlarımıza kendi imkanlarınla ve konaklamasız olarak katılabilirsin. Bu durumda programların gerçekleşeceği yerlere ulaşım ve zamanında katılım senin sorumluluğundadır.

WEC bir tur organizasyon kuruluşu değildir. Her ülkede eğitim programlarının kaliteli gerçekleşmesi için tur hizmet şirketleriyle anlaşmalar yapar. Konaklama ve ulaşım için tur hizmet şirketleriyle çalışır.

Konaklama hizmeti aldığım taktirde verilen hizmetler neleri kapsar?

Konaklamalı program kaydı yaptırdığında programlara katılımının sağlıklı işlemesi için havalimanı otel transferleri ile programın gerçekleşeceği yer için ulaşım hizmetleri alırsın. Ayrıca otelin sağladığı hizmetler her programın tanıtım sayfasında verilmekte olup, bu hizmetlerin nitelikli olarak gerçekleşmesini sağlarız.

Konaklama hizmeti aldığım taktirde otelde dilediğim bir oda tipi seçebilir miyim?

Programlarımız ile ilgili otel ve oda özellikleri tanıtım sayfalarında bulunmaktadır ve standarttır. Ancak bunun dışında bir oda tipi tercih edersen otele fark ödemen gerekebilir. Bu isteğini ilgili tur şirketi temsilcisi ile görüşerek çözebilirsin, WEC bu tür değişiklik taleplerini karşılamaz.

Oda veya otel özellikleri hakkında daha ayrıntılı bilgiyi nereden edinebilirim?

Programlarımıza konaklamalı kayıt yaptırdın ve otel ile ilgili bilgilere ihtiyaç duyuyorsun. Sakın endişelenme. Program tanıtım sayfasında otel ve hizmetler hakkında ayrıntılı bilgiyi mutlaka bulacaksın. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğun taktirde program temsilcimiz ile temasa geçebilirsin.

Programa kendim katılacağım ancak bir yakınımla geliyorum. Konaklama desteği alabilir miyim?

Programlarımıza katılman halinde evet! Eğer bir programa katılma döneminde yalnız gelmek istemiyorsan ancak yakının veya refakatçin programlarımıza katılmayacaksa, konaklama hizmetlerinden yararlanmak açısından hizmetlerimizi değerlendirebilirsin. Bu konuda program temsilcimiz ile temasa geçmelisin.

Otelin evcil hayvanlara izin verip vermediğini nasıl öğrenebilirim?

Otelin evcil hayvanlara izin vermesiyle ilgili bilgiyi otel tanıtım sayfasından bulabilir ya da program temsilcimizden öğrenebilirsin. Programlara katılım döneminde evcil hayvanlarını otelin verdiği hizmetlere göre yanında getirebilirsin. Ancak ülkelerin izin kuralları, otellerin standartları konusunda WEC güvence vermez ve bu konuda ek bir hizmet sunmaz.

Yanımda laptop, fotoğraf makinesi vs elektronik eşya getirebilir miyim?

Yanında kişisel kullanıma yönelik elektronik cihazlarını getirebilirsin. Lütfen kişisel eşyalarının güvenliğinden sorumlu olduğunu unutma.

Diyet veya vejetaryen koşullarına uygun yemek tercihleri karşılanıyor mu?

Belirli bir diyet uyguluyor ya da vejetaryen olarak yemek tercihinde bulunuyorsan lütfen program başvurunda bunu belirt. Ayrıca program temsilcimiz ile mutlaka durumunuzu paylaşmalısın. Konaklama hizmeti kapsamında otel gerekli servisi sağlayacaktır.

Fiziksel engel ya da ileri yaş nedeniyle konaklama esnasında özel ihtiyaçlar karşılanıyor mu?

Gerek konaklama ve gerekse eğitim programları esnasında, fiziksel engel ve ileri yaştan kaynaklanan ihtiyaçlar konusunda gerekli destek verilmektedir. Bu konudaki ihtiyaçlarını program başvurusu esnasında belirtmeli ve program temsilcimiz ile paylaşmalısın.

Programın gerçekleşeceği şehre ulaşım için WEC destek veriyor mu?

WEC ülkeler arası seyahat için bir hizmet vermemektedir. Bu konuda hizmet alabileceğin tur şirketleri ile temas kurmanı tavsiye ederiz. WEC yalnızca eğitimlerin gerçekleşeceği şehir/şehirlerdeki ulaşım hizmetlerinde destek sunmaktadır.

Havalimanından konaklamanın gerçekleşeceği otele aktarma hizmeti sunuluyor mu?

Evet! Konaklamalı hizmet alman durumunda WEC konaklamanın gerçekleşeceği otele havalimanından ulaşım sağlamaktadır. Bunun için ilgili ülkedeki yerel tur şirketlerinden hizmet sağlanmaktadır.

Havalimanından transfer için daha önceden varış bilgisini paylaşmalı mıyım?

Evet! Otele transfer için uçuş ve varış bilgisini lütfen program temsilcimiz ile paylaşın. Size transferle ilgili tur bilgisi paylaşılacaktır.

Programlara katılım için kaç gün önceden programın gerçekleşeceği şehre gelmem gerekmektedir?

Programlarımıza katılabilmeniz için en az bir gün öncesinden şehre gelmen gerekmektedir. Konaklaman programların bir gün öncesinden başlar ve programların bitişinden bir gün sonra sona erer. Bu sürelerin dışında konaklama almak istersen doğrudan tur şirketi üzerinden hizmet almanı öneririz. WEC bu sürelerin dışında kalış süresini garanti etmez.

Şehir içi ulaşım koşullarını nasıl öğrenebilirim?

WEC programlarına katılımla ilgili şehir içi ulaşımda WEC gerekli desteği sağlamaktadır. Ancak boş zamanlarında gezmek istersen ve ulaşım bilgisine ihtiyaç duyarsan program temsilcimiz sana yardımcı olacaktır.

Konaklama ve ulaşım ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Her programda sertifika hakkı bulunuyor mu?

WEC programlarında Pearson eğitim sertifikası sunulmaktadır. Bunun dışında programların içeriği ve ülkesinden kaynaklanan nedenlerle farklı sertifika ve belgeler de sunulmaktadır.

Yüksek Lisans program ortaklığı nedir, nasıl katılabilirim?

Bazı WEC deneyim programları Yüksek Lisans diploması içermektedir. WEC deneyim bilgisini akademik bilgiyle buluşturarak dünyanın her yerinde farklı üniversitelerle iş birliği içinde ortak diplomalı yüksek lisans programları uygulamaktadır.

Sertifikalı bir programı tamamladığımda belgemi nasıl edinirim?

WEC programını tamamladığında, program bitiminde sertifikanı alırsın. Eğer program bitiminde bir nedenle sertifikanı edinemezsen WEC’e beyan ettiğin adrese sertifikanı gönderiyoruz.

Sertifikalar ve belgeler ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Programlarda sosyal aktiviteler bulunuyor mu?

Evet! Her programın gerçekleşeceği dönem içinde yapılacak sosyal aktiviteler program tanıtım sayfalarında açıklanmıştır. Bazı aktiviteler ilave ücret gerektirebilir.

İlk gün beni neler bekliyor?

İlk gün otelde kayıt ve ağırlama ile geçer. Program temsilcimiz ve varsa tur temsilcimiz sana eşlik ederek akşam yemeğinde birlikte olursun. Program temsilcimiz program boyunca yaşayacağın deneyimlerle ilgili bilgiler paylaşır ve ihtiyaç duyduğun konularla ilgili soru ve görüşlerini alır.

WEC farklı ülkelerde gerçekleşen programlar için vize işlemlerinde destek veriyor mu?

WEC vize hizmetleri sunmamaktadır. Programlara kabulün durumunda, program kabul yazısını tarafınıza iletebiliriz, ancak ayrıca vize işlemleri için hizmet sunmuyoruz. Bu konuda ülke temsilciliklerinden ayrıntılı bilgi alabilirsin.

WEC programlarına katılım için finansal destek sağlıyor musunuz?

WEC programlarına katılım için WEC burs olanakları sağlamakta ve ayrıca program kayıtlarında belirli sayıda indirimli katılım hakkı sunmaktadır. Bunun dışında bir finansal desteğimiz bulunmamaktadır. Burs başvurusu yapmak için ayrıntılı bilgiyi WEC Burs sayfalarından edinebilirsin.

İlave imkanlar ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

Ayrımcılık

WEC eğitim organizasyonu, WEC politikalarına uygun olarak, herhangi bir ayrımcılıktan ari eğitim ve çalışma ortamı sağlamayı taahhüt etmektedir. WEC, ırk, cinsiyet, cinsel yönelim, cinsiyet kimliği, din, yaş, ulusal ya da etnik köken, politik inançlar, emeklilik ya da engellilik temelinde ayrımcılığa karşıdır. Ayrımcılık WEC tarafından yasadışı ve akademik bir faaliyetin doğası ile tutarsız bir yaklaşım olarak görülür.

Disiplin konuları ve eylemler hakkındaki ilkelerimiz için lütfen WEC El Kitabımıza bakın.

Uyuşturucu ve Alkol

WEC’in uyuşturucu ve alkol politikası- WEC’deki diğer benzer politikalara ve bu alandaki uluslararası ve ülke kurallarına uygun olarak – katılımcılarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı ve refahı konusundaki kaygılarımızı yansıtmaktadır. Uluslararası ve her ülkenin mevzuatında yer alan düzenlemelere dikkat edilmesi zorunludur.

Yasadışı uyuşturucu, alkollü içki ve alkolün program katılımcıları ve WEC çalışanları, paydaşları tarafından herhangi bir WEC faaliyetinin parçası olarak bulundurulması, kullanılması ya da dağıtılması, WEC politikasının yanı sıra yasaların ihlali anlamına gelmektedir. Esrar, amfetamin, eroin, kokain ve reçetesiz sentetikler dahil olmak üzere belirli reçetesiz ilaçların bulundurulması, kullanılması veya dağıtılması; 21 yaşından küçüklerin alkol alması veya dağıtımı ve 21 yaşın altındakilere alkol sağlanması, yasaların ve WEC politikasının ihlal edilmesi anlamına gelir.

WEC programlarına alkollü ya da uyuşturucu madde kullanarak katılmak kesinlikle yasaktır. Ayrıca bu tür katılımlar durumunda WEC programlarından men edilirsiniz. Hukuki ve cezai süreç ayrıca işletilir.

WEC topluluğunun tüm üyelerinin, uluslararası veya bu üyelerin ikamet ettiği veya çalıştığı ülkedeki yasalara ve tüm WEC kurallarına uyması beklenmektedir. WEC, katılımcılarını, eğitim kadrosunu ve paydaşlarını, yasadışı uyuşturucu madde kullanma veya dağıtma veya alkol tüketme veya dağıtma kararlarının sonuçlarından sorumlu tutar. Ayrıca, reçeteli ilaçların kötüye kullanılması (paylaşım, satın alma veya kullanımdan farklı bir şekilde kullanılması), WEC politikasının ihlali anlamına gelir.

Disiplin konuları ve eylemler hakkındaki ilkelerimiz için lütfen WEC El Kitabımıza bakın.

Sağlık Sigortası

Katılımcılarımızın büyük tıbbi acil durumlar ve / veya hastaneye yatış için kapsamlı sağlık sigortası yapmalarını öneririz. Ziyaret ettiğiniz ülkede sağlık sigortanızın yeterli bir kapsama sahip olup olmadığından emin olmak için lütfen seyahatinden önce sağlık sigortası danışmanına başvurun. WEC, programa katılan kişilerin katılım döneminde maruz kaldığı sağlık harcamalarından ve hizmetlerinden sorumlu değildir.

Disiplin konuları ve eylemler hakkındaki ilkelerimiz için lütfen WEC El Kitabımıza bakın.

Medya

WEC, sınıflarda, eğitim mekânlarında, ikamet salonlarında veya yemek tesislerinde gazetecilere ve / veya video ekibine izin vermemektedir. WEC’den onay alınmalıdır. Medya ile ilgili her türlü konu (örn. röportaj, fotoğraf, vb. talepleri) WEC Kurumsal İletişim Direktörlüğü’ne yönlendirilmelidir.

Evcil Hayvanlar

WEC, eğitim mekanlarında, eğitimle ilgili ziyaret mekanlarında, sosyal aktivitelerde evcil hayvan dahil, hiçbir hayvanın bulunmasına izin vermemektedir. Konaklaman esnasında yanında bulunan evcil hayvanı otelde bulundurmak istersen, otelin bu konudaki izin ve kurallarına göre hareket edebilirsin. WEC bu konuda bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Güvenlik

WEC’in eğitim modeli bir tesise bağlı değildir ve dünyanın her yerinde gerçekleştirdiği eğitim ve etkinlikleri bulunmaktadır. Bundan dolayı her durum için katılımcılar kişisel eşyalarını ve kendilerini korumaktan sorumludur. WEC’in bu konuda bir sorumluluğu bulunmaz. WEC eğitim mekanlarının ve ziyaret yapılacak yerlerin, eğitim ve etkinlik bakımından güvenliğini sağlar. Bunun dışında sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sigara Kullanımı

WEC eğitimlerinin gerçekleştiği mekanlarda, etkinlik alanlarında ve ziyaretlerde sigara içimi kesinlikle yasaktır.

Cinsel Taciz

Yasadışı olmanın yanı sıra, cinsel taciz, toplum üyelerinin refahını ve huzurunu zayıflatır. Akademik ve sosyal topluluğumuzun merkezindeki güven ve meslektaşlık ruhunu bozar. Bu nedenle, WEC’i herkesin yaşayabileceği ve onurlu, karşılıklı saygıyla çalışabileceği bir yer haline getirmek için bu soruna etkin bir şekilde değinmek çok önemlidir. WEC eğitim modelinin içinde bu konuda asla taviz verilmez ve cinsel tacize neden olanlar WEC topluluğundan men edilir.

WEC Politikalar ile ilgili diğer soruların için program temsilcisi ile iletişime geçebilirsin.

E-posta gönder: infoturkey@wechub.org

Ara: +90 212 9950620 / +90 216 9950420

reklam