Kayıt, Ödeme ve İptal Kuralları

Kayıt, ödeme ve iptal kuralları

Başvurduğun programların kayıt dönemi başladığında KAYIT OL seçeneği ile işlemini gerçekleştirebilirsin. Kayıt döneminde teklif edilen erken kayıt indirimini kaçırma!

Ödeme için ülkendeki koşullara bağlı olarak "Banka havalesi", "kredi kartı" ve "PayPal" seçeneklerinden birini tercih edebilirsin. Ödemeni güvenle yapabilirsin.

İşlem tamamlandığında kayıt ve ödemeye ilişkin bilgileri e-posta adresinden ve üye sayfandan edinebilirsin.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç mı duyuyorsun?

Üst düzey deneyimleri ilk elden öğrenirsin

Farklı ülke ve kültürleri yakından tanırsın

Küresel bir topluluğun üyesi olursun

Kişisel kariyerin için gerçek bir fark yaratırsın

Bu Bilgilere Göz Atmanı Öneririz

Kayıt ve Ödeme Süreci

WEC kayıt süreci, bir programla ilgili kayıt bilgilerini girme ve ödeme adımlarını kapsar. Tüm kayıt ve ödeme işlemleri WEC global ve ülke resmî web siteleri üzerinden ya da yetkili online platformlar üzerinden gerçekleşmelidir. Başvuru yapmış olduğun programların kayıt dönemi başladığında KAYIT OL seçeneği ile kaydını gerçekleştirebilir, ihtiyaç duyduğun durumlarda yetkili kayıt temsilcilerinden destek alabilirsin.

Kişisel olarak kayıt ve ödeme işlemi yapman için WEC site üyesi olman gerekmektedir. WEC programlarına başvuru yapmak için herhangi bir üyelik gerekmez. Ancak bir programa başvurmandan sonra tarafına kişisel bir site üyelik sayfası sağlanır. Kayıt ve ödeme işlemlerini web sitesi üzerinden gerçekleştiriyorsan, yalnızca WEC üye sayfan üzerinden yapabilirsin.

WEC programlarına kayıt için, her ülkenin bankacılık ve finans sisteminin sağladığı olanaklar kapsamında “BANKA HAVALESİ”, “KREDİ KARTI” ve “PAYPAL” seçeneklerinden biriyle ödeme gerçekleştirebilirsin. Programlarla ilgili ödeme seçenekleri programların tanıtım sayfalarından görülebilir.

Ödemelerin WEC resmi hesaplarına yapıldığından emin olmalısın. Lütfen WEC hesap bilgilerinin dışında herhangi bir hesaba ödemede bulunma. Kurumumuz bu konuda herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Ödeme süreci boyunca ihtiyacın olursa programın yetkili temsilcisi sana her türlü desteği vermeye hazırdır.

Program kayıt ve ödeme işlemlerini, WEC’in yetki verdiği Kayıt Temsilcileri ya da online pazarlama platformları üzerinden de yapabilirsin. Yetkili kayıt temsilcileri ve online pazarlama platformlarına ilişkin bilgileri, WEC ülke resmî web sitelerinde bulabilirsin. Ülke ve global web sitelerimizde bilgisi bulunmayan kişi ya da kurumlar aracılığıyla kayıt yaptırılmamalı, hiçbir şekilde bilgi alınmamalıdır.

Online anlaşmalı platformlar üzerinden bir kayıt ve ödeme gerçekleştiğinde kayıt bilgisi ilgili online platform tarafından WEC’e ulaşıncaya kadar kayıt gerçekleşmiş sayılmaz.

Bu Konulara Dikkat Etmeni İstiyoruz

Tüm kayıt ve ödeme işlemleri WEC global ve ülke resmî web siteleri üzerinden ya da yetkili online platformlar ile yetkili kayıt temsilcileri üzerinden gerçekleşmelidir.

WEC kuralları ya da programlarına ilişkin bilgilendirmeler hakkında kurum yetkililerimiz dışında başkaca bir kaynaktan bilgi almamalısın.

WEC programları için kayıt ve ödeme almaya yetkilendirilmiş Ülke Kayıt Temsilcileri ve yetkilendirilmiş Online Platformlar/Kuruluşların isim, adres, telefon, resmî web siteleri, sorumlu kişi, kayıt temsilcisi bilgileri WEC global veya ülke web sitelerinde duyurulmaktadır. Lütfen yetkilendirilmiş kişi ve kurumların kim olduğunu ilgili ülke web sitesinden kontrol ederek işlemlerini yap.

Yetkilendirilmiş ve duyurulmuş kişi/kurum/platformlar aracılığıyla yapılmamış hiçbir başvuru ya da ödeme hakkında WEC taraf değildir ve sorumluluk kabul etmez.

Ödeme seçeneklerinden “BANKA HAVALESİ” seçeneğini tercih edersen, WEC tarafından sana bildirilmiş BANKA HESAPLARINA ÖDEME YAPMALISIN. Bunun dışında başka hesaplara yapılmış ödemelerle ilgili olarak kurumumuz sorumluluk taşımamaktadır.

Kayıt Temsilcileri de yalnızca WEC resmî web sayfalarını ve ödeme hesaplarını kullanmak zorundadırlar. Kayıt temsilcisi aracılığı ile bir programa kayıt yaptırıyorsan, temsilcinin kurallara uyduğundan ve ödeme işlemlerini WEC kurallarına uygun yaptığından emin olmalısın. Herhangi bir sorun yaşaman durumunda derhal Ülke Temsilcisi veya Müşteri İlişkileri bölümü ile temasa geçmeni öneririz.

Ödeme İle İlgili Tanımlar

WEC katılımcılarına ödeme adımlarını dikkatlice gerçekleştirmelerini tavsiye eder. Aynı şekilde WEC ödeme ve geri ödeme kurallarına uyacağını da taahhüt eder. Olağanüstü ve zorunlu hallerde özel uygulamalar gerçekleşebilir.

WEC programlarının tanıtım sayfalarında ödeme seçenek ve koşullarına ilişkin bilgilendirme yapılır. Program ödeme seçenekleri ÖN ÖDEME, KALAN ÖDEME ve TOPLAM ÖDEME olmak üzere üç uygulamayı kapsar. Bazı programlar için Ön Ödeme olmayabilir. Bu durumda katılımcı programın tamamına ilişkin ödemeyi bir seferde yapmak durumunda olur. Yine bazı programlar Geri Ödemesiz olabilir. Program kaydını iptal etmek istersen, geri ödeme konusundaki tabi olacağın koşullar için bilgilendirmelere program tanıtım sayfalarından ulaşabilirsin. Lütfen programların tanıtım sayfalarında bu açıklamalara dikkat et.

Programların tanıtım sayfalarında Ödeme ve İptal Koşulları altında, ödeme, iptal, geri ödeme gibi konularda bilgilendirmelere ulaşabilirsiniz. Bu bölümde programın Toplam Ödeme miktarı ile varsa “Ön Ödeme”, “Ön Ödeme Miktarı”, “Ön Ödeme Son Tarihi”, “Kalan Ödeme”, “Kalan Ödeme Miktarı”, “Kalan Ödeme Son Tarihi”, “Geri Ödeme Koşulu”, “Ücretsiz İptal Koşulu”, “Ücretsiz İptal Son Tarihi” ve “Şartlı İptal Koşulu” uyarısına ilişkin bilgiler bulunur.

Ödeme sürecinde bu bilgilendirmelere dikkat ederek işlemlerini gerçekleştirmelisin.

Ön Ödeme Bedeli

Bir program için talep edilen bedelin belirli bir kısmının alınmasıdır. Program başvurusunu tamamlayarak WEC site üyesi olan katılımcılar, ödeme yaparak kayıtlarını kesinleştirirler. Bunun için KAYIT OL seçeneği üzerinden işlemlerini yaparlar. Her programın Ön Ödeme son tarihi program tanıtım sayfasında ilan edilir. Adaylar, eğer programa katılmak istiyorlarsa, bu tarihe kadar ön ödemelerini yaparak, programa kayıt işlemini başlatmalıdırlar. KAYIT OL seçeneği ile ödeme adımlarına geçilir ve ön ödeme miktarının ödemesi gerçekleştirilir. Ön Ödemesiz programlarda doğrudan TOPLAM ÖDEME alınarak kayıt gerçekleşir.

Kalan Ödeme Bedeli

Her programın Ön Ödeme bedeli, Toplam Ödeme bedeli içinde belirli bir miktarı içerir. Kalan Ödeme bedeli ise programın toplam bedeli içindeki ön ödeme bedeli dışında kalan miktardır. Programa katılabilmek için kalan ödeme miktarının da ödenmesi şarttır.

Toplam Ödeme Bedeli

Bir programın KAYIT OL seçeneği üzerinden ilerlenerek, ödemesi gerçekleştirilecek toplam bedelidir. Bu bedel program tanıtım sayfalarında ilan edilir.

Burslu Ödeme

WEC programlarına burs başvurusu yapmış ve kazanmış WEC site üyeleri, ödeme adımlarında toplam ödeme bedelinden düşecek şekilde bu burslardan yararlanabilir.

Premium Üye Ödeme

WEC Premium Üye olarak üyelik statüsünü yükseltmiş üyelerimiz, bazı programlarda teklif edilen indirim avantajlarından ya da ücretsiz katılımlardan yararlanabilirler. KAYIT OL seçeneğiyle ilerlediklerinde, kendilerine tanınmış indirim ya da ücretsiz katılım olanaklarını toplam ödeme adımında görebilirler.

Geri Ödemesiz Program

Bazı programlar için geri ödeme yapılmamaktadır. Ön ödeme, kalan ödeme ya da toplam ödeme bedeli gibi hangi bedel tahsil edilirse edilsin, bu tür programlarda katılımcıya herhangi bir geri ödeme yapılmamaktadır. Program tanıtımlarında Geri Ödemesiz Program duyurularına dikkat edilmesini önemle hatırlatmak isteriz.

Kayıt İptaline İlişkin Kurallar

Bir programın kaydını iptal etme süreci, program için Ön Ödeme, Kalan Ödeme veya Toplam Ödeme gibi bedellerden birinin gerçekleşmesi ile başlar. Program başvurusu aşamasında herhangi bir ödeme ya da ödeme bilgisi alınmadığı için bu aşamada kayıt iptal söz konusu değildir. Ancak KAYIT OL aşamasıyla birlikte ödeme adımlarına geçilip ödeme alındığından, kayıt iptali ile ilgili süreç devreye girer. Bu seçenekle katılımcılar, ödeme adımlarını ön ödeme sonrası herhangi bir aşamada durdurarak kayıtlarını iptal edebilirler.

Kayıt iptali için katılımcılar üye sayfaları üzerinden işlem yaparak, ilgili programın tanıtım bölümünde yer alan KAYIT İPTAL tercihini kullanabilirler. Katılımcıların geri ödeme konusunda hangi haklara sahip olduğuna ilişkin bilgiler her program için “Ödeme ve İptal Koşulları” bölümünde ayrı ayrı verilmektedir. Lütfen programların tanıtım sayfalarındaki bu bilgilere dikkat ederek işlemlerini gerçekleştir.

Kayıt iptali ile bir geri ödeme söz konusu olduğunda, kredi kartıyla ile yapılan ödemeler için bankaların sağladıkları olanaklara göre kredi kartı hesabınıza ödeme iadesi gerçekleşir. İade süreleri bankaların uygulamalarına göre farklı süreler içerebilir. Ödeme işlemlerini banka havalesi ile gerçekleştirdiysen, geri ödeme işlemleri esnasında oluşacak banka transfer masraflarından katılımcılar sorumludur.

WEC PAYDAŞLARINDAN KAYNAKLANAN NEDENLERLE OLUŞABİLECEK GERİ ÖDEME VE İPTALE İLİŞKİN ÖZEL KURALLAR PROGRAM BAZLI UYGULANABİLİR

WEC programlarını gerçekleştirirken, iş ortakları ve/veya paydaşlarla da çalışmaktadır. Bu nedenlerle bazı programlarda iptal ve iade kuralları değişebilir. Geri ödemeye ilişkin WEC tarafından tanımlanmış koşulların dışında, program paydaşlarından kaynaklanan nedenlerle oluşabilecek geri ödeme ve iptale ilişkin özel koşullar ya da değişiklikler ilgili programın tanıtım bölümünde açıklanır ve belirtilmiş kurallar geçerlilik kazanır. Lütfen programların tanıtım sayfalarından bu koşulları dikkatlice okuyun ve uymaya özen gösterin.

Ödeme kurallarına uyduğuna ve ödemeye ilişkin koşulları gerçekleştirdiğine emin olmalısın. WEC ödeme kurallarının dışında gerçekleşen işlemlerin sorumluluğunu taşımaz. World Experience Campus global web sitesi üzerinden program ödemeleri için US Dolar, İngiliz Sterlini ve Euro ödeme almaktadır. Ülkelerde gerçekleşen programlar için uygun olduğu taktirde ülke yerel para birimi üzerinden de ödeme alınabilir.

WEC HERHANGİ BİR SESLİ YANIT SİSTEMİ YA DA TELEFON ÜZERİNDEN ÖDEME ALMAMAKTADIR. Lütfen buna dikkat edin.

Kayıtlar WEC global ve ülke web siteleri üzerinden doğrudan olabileceği gibi yetkili satış temsilcileri ya da yetkili online platformlar üzerinden de gerçekleştirilebilir.

Eğer kayıtlar, yetkili kayıt temsilcilikleri üzerinden gerçekleşiyorsa, bu işlemler de yine WEC resmî sitesi üzerinden olmak zorundadır. Her kayıt temsilcisinin WEC platformuna girerek kayıt işlemi yapmaları için kullanıcı bilgileri bulunmaktadır. Yetkili kayıt temsilcilerinin WEC resmi sitesi dışında başka bir yöntemle kayıt ve ödeme almaları yasaktır.

Eğer Banka Havalesi yöntemiyle ödeme tercih edersen, ödemenin gerçekleşmesi için WEC banka bilgisi, programa katılacak adayın e-posta hesabına gönderilir. Ödeme yönetimi kayıt yaptıranın sorumluluğundadır. Program tanıtımlarında açıklanmış olan ödeme tarihlerine göre ödemelerin gerçekleşmemesi halinde kayıt düşer.

Eğer anlaşmalı bir online platform üzerinden kayıt gerçekleşmiş ve ödeme ilgili online platformuna yapılmışsa, bu kayıt işlemi ve ödeme bilgisi WEC yönetimine bildirilinceye kadar kayıt gerçekleşmiş sayılmaz. İlgili online pazarlama platform kuruluşu, yapılan kaydı WEC’e bildirmek ve ödemeyi transfer etmekle yükümlüdür. Bu aşamadan sonra WEC program temsilcisi kayıt işlemi alınmış katılımcıyla temasa geçecektir.

KATILIMCILAR ÜLKE KAYIT TEMSİLCİLERİ, PROGRAM TEMSİLCİSİ YA DA ONLİNE PLATFORMLARIN YETKİLİ OLUP OLMADIĞINDAN EMİN OLMALIDIR. WEC GLOBAL VE ÜLKE WEB SİTELERİNDE YETKİLİ KURUMLAR VE KİŞİLER YAYINLANMAKTADIR.

Lütfen programlarla ilgili ödeme ayrıntılarını WEC web sitesi üzerinden kontrol et. Daha ayrıntılı bir bilgi ihtiyacın olursa yetkili ülke temsilciliği ile temas kurmalısın.

reklam