WEC Burs Programı

Burs Koşulları

Deneyim programlarına katılman için burs fırsatları sunuyoruz. Burs elde etmek için öncelikle ücretsiz site üyeliğini onaylamalı ve burs için talep edilen bilgileri paylaşmalısın.

Başvurduğun programlarla ilgili burs bilgilendirmelerini üye sayfan üzerinden görebilir ve tercihini yapabilirsin. Başvurunda herhangi bir hak kaybı yaşamamak için verdiğin bilgilerin doğru olduğundan emin olmalısın.

Daha fazla bilgiye ihtiyaç mı duyuyorsun?

Üst düzey deneyimleri ilk elden öğrenirsin

Farklı ülke ve kültürleri yakından tanırsın

Küresel bir topluluğun üyesi olursun

Kişisel kariyerin için gerçek bir fark yaratırsın

Bu Bilgilere Göz Atmanı Öneririz

WEC Burslarını Kaçırma!

Deneyim öğreniminin adresi olan World Experience Campus, destekçilerinin sağladığı olanaklar kapsamında tam burs, indirim bursu, seyahat bursu ve kurum bursu gibi farklı fırsatları sunmaktan mutluluk duyar.

Programlarımıza burslu katılmak için başvuru ve kayıt sürecini dikkatlice takip etmeni öneriyoruz. WEC site üyesi olduğunda, bir programa başvurmuş isen, üyelik sayfasında göreceğin “Başvurularım” bölümünü üzerinden başvurduğun program/programları listeyebilirsin. Başvurduğun program/programlar eğer bir burs olanağı sağlıyorsa, tanıtım bölümünde bu konudaki açıklamayı görebilirsin. Program burs başvurusuna açık ise “Burs İste” seçeneği üzerinden ilgili program için burs başvurusu yapabilirsin. Başvuru esnasında Burs Başvuru Son Tarihi, Değerlendirme Tarihi ve Burs Sonuçlarını Açıklama Tarihi’ne ilişkin bilgileri görebilirsin.

Burs Türleri

Tam Burs

Ülkeler arası ulaşım ve kişisel harcamalar dışında kalan eğitim ücreti ve tur hizmetleri giderini kapsayan bir burstur.

Eğitim Ücreti Bursu

Yalnızca WEC program ücretini kapsayan bir burstur. Katılımcının ülkeler arası ulaşım, tur hizmet gideri ve kişisel masraflarını içermez.

Seyahat Bursu

Katılımcının kayıt yaptırdığı programa ulaşması için gerekli ülkeler arası seyahat desteğini kapsar. Bu burs katılımcıya en uygun ulaşım maliyeti kapsamında verilir. Bazı durumlarda doğrudan ulaşım bileti olarak sunulabilir.

Kurum Bursu

Bu burslar, kurumlar tarafından katılımcılara doğrudan sağlanan burslardır. Kurumlar verecekleri burslarla ilgili özel koşullar tanımlayabilirler. Bu burslar maddi desteği kapsayabileceği gibi, tur hizmetleri, ülkeler arası ulaşım, eğitim ücreti, etkinlik katılım vb. gibi farklı seçenekleri de içerebilir.

Herkes için eşit fırsatlar sunuyoruz!

Dünyanın her yerinde, WEC programlarına başvuruda bulunan herkes için burs başvurusu değerlendirme koşulları standarttır.

Başvurularda aranan temel kriterler aşağıdaki gibidir:

  • WEC Site Üyesi olmak.
  • Programa katılım tarihinden önce 18 yaşında olmak. Yasal velisi ile katılım gösterecek adaylarda yaş sınırı 15’tir.
  • Başka bir ülkede bulunmaya, seyahat etmeye ve eğitim almaya uygun olmak.
  • Yeni bir girişime açık fikirli ve hazır olmak.
  • Uyumlu, sorumluluk sahibi, esnek ve öğrenmeye açık olmak.
  • Katılmak için başvurduğu programın içerik dili konusunda yeterli olmak.
  • Dünyayı deneyimlemeye hazır olmak!
  • WEC amaçlarını anlamak ve inanmak.
  • İlan edilen tarihler arasında burs başvurusunu ve burslu kayıt işlemlerini yapmak.

Eğer daha fazla bilgi almaya ihtiyaç duyarsan WEC ülke temsilcilikleri ile temasa geçmeni öneririz.

Seçim

WEC burs başvuruları her ülkede, programın açıldığı okulun yöneticisi tarafından oluşturulan değerlendirme kurulu tarafından ele alınır. Adayların sunduğu bilgiler dikkate alınarak, eğitim alanına olan ilgisi, eğitim geçmişi, dil bilgisi, kariyer hedefleri ya da mevcut kariyeri gibi kriterler kapsamında değerlendirilir. Gerekli görüldüğünde adaylarla online ortam üzerinden görüşmeler yapılır. İlan edilmiş kontenjan kadar burs kazananlar açıklanır.

 

Sonuç Açıklama

Başvurular program tanıtım sayfasında ilan edilen zaman dilimi içinde alınır ve yine belirtilen tarihte değerlendirilerek açıklanır. Bir programın Kayıt Dönemi başlamadan değerlendirme tamamlanır ve kazanan adaylara duyurusu yapılır.

Burs kazanan adaylar üye sayfaları üzerinden ve e-mail yoluyla bilgilendirilir. Bilgilendirme beyan edilen e-posta adreslerine yapılır.

Tebrikler!

WEC Programına burslu katılma fırsatı yakaladın. Öncelikle seni kutlarız! Şimdi burslu kayıt dönemini kaçırmaman gerekiyor.

Burs kazandığın için, program kayıt dönemi başlangıcında tarafına üye sayfan üzerinden ve e-posta aracılığıyla bir bilgilendirme mesajı ulaşacak. Burslu kayıt yapman için sana tanınan tarihlere ilişkin bilgiyi içeren bu bildirimin yönlendirmelerine lütfen dikkat et. Programa kayıt esnasında, Burslu kayıt seçeneği üzerinden ilerlemeli ve istenen bilgileri girmelisin. Sana tanınan kayıt süresi içinde burslu kaydını yapmazsan hakkını kaybedersin.

Bazen burs başvurusu yaptığın programlar ilan edilen en az kayıt sayısına ulaşamayabilir. Bu durumda program açılmaz. Eğer program açılmaz ise burs sonuçlarıyla ilgili bir bilgilendirme almazsın.

reklam